Wydarzenia


Projekt realizowany w latach 2020-2023
Znak Funduszy Europejskich Polska Cyfrowa Barwy Rzeczpospolitej Polskiej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Wykład prof. Eyke Hüllermeiera z Uniwersytetu Monachijskiego

Studenci AI Tech uczestniczyli 21 kwietnia 2023 r. w wykładzie pt. Representation and Quantification of Uncertainty in Machine Learning, który został wygłoszony przez prof. Eyke Hüllermeiera z Uniwersytetu Monachijskiego (Ludwig-Maximilians-Universität München, LMU), w ramach konferencji Ghost Day odbywającej się na Politechnice Poznańskiej. Prof. Hüllermeier pracuje w Instytucie Informatyki LMU, równocześnie przewodniczy też prestiżowej Katedrze Sztucznej Inteligencji i Uczenia Maszynowego. Podczas wystąpienia prelegent przedstawił problem modelowania niepewności w uczeniu maszynowym, który w ostatnim czasie odgrywa coraz większą rolę w badaniach dziedzinowych, z uwagi na rosnące zastosowania systemów uczących i konieczność kontroli niepewności ich odpowiedzi i decyzji, szczególnie w sytuacjach krytycznych ze względu na bezpieczeństwo. Prof. Hüllermeier w ramach wystąpienia poruszał m. in. tematykę kalibracji prawdopodobieństw predykcji algorytmów uczenia masyznowego, kwestię rozróżnienia dwóch typów niepewności (aleatorycznej i epistemicznej) oraz sposoby ich modelowania, czy metody uczenia się algorytmów świadomych niepewności swoich predykcji poprzez konstrukcję odpowiednich funkcji błędu. Wykład zakończyła sesja pytań i odpowiedzi.

Wykład prof. Kway-Jay Lina z University of California oraz Chang Gung University

W dniu 24 marca 2023 r. studenci AI Tech wzięli udział w wykładzie, który wygłosił prof. Kway-Jay Lin, który pracuje na University of California, Irvine, oraz jest twórcą College of Intelligent Computing na uczelni Chang Gung University (CGU) na Tajwanie. Podczas 1,5-godzinnego wystąpienia prelegent przedstawił najważniejsze osiągnięcia sztucznej inteligencji dotyczące sprzętu, oprogramowania i danych. Wielokrotnie odwoływał się przy tym do perspektywy tajwańskiej, ponieważ na wyspie swoją siedzibę ma wiele firm, odgrywających czołową rolę w rozwoju AI na świecie. Poruszono też zagadnienia dotyczące zmiany postrzegania AI na przestrzeni ostatnich lat. Główna część wykładu dotyczyła projektów realizowanych na CGU. Najważniejsze z nich obejmowały swoim zakresem widzenie komputerowe, robotykę oraz medycynę. Wykład zakończyła sesja pytań i odpowiedzi.

Wykład prof. Artura Dubrawskiego z Uniwersytetu Carnegie Mellon

W dniu 16 lutego 2023 r. studenci AI Tech wzięli udział w wykładzie pt. "Applied Artificial Intelligence: Outstanding Opportunities and Challenges”, który wygłosił prof. Artur Dubrawski – dyrektor Auton Lab działającego w ramach School of Computer Science na Uniwersytecie Carnegie Mellon w Pittsburghu, USA. Podczas prawie dwugodzinnego wystąpienia prelegent przedstawił szereg realizowanych w Auton Lab projektów angażujących algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w wielu dziedzinach przemysłu, technologii i nauki. Na ich przykładzie omówił kolejne etapy, jakie musi przejść inteligentna technologia, aby z sukcesem została wdrożona oraz etapy prac w projektach badawczo-wdrożeniowych. Wskazywał także na różne aspekty takich projektów, począwszy od maszyn obliczeniowych, poprzez zarządzanie danymi, oprogramowanie uczenia maszynowego, etapy wspomagania decyzji, planowania, interakcji z użytkownikiem, a skończywszy na aspektach etycznych. Wykład zakończyła sesja pytań i odpowiedzi.

Wizyta studyjna na Uniwersytecie Monachijskim

W dniach 1-4 listopada 2022 r. czworo studentów specjalności Sztuczna Inteligencja uczestników projektu AI Tech odbyło - pod opieką prof. Wojciecha Kotłowskiego - wizytę studyjną na Uniwersytecie Monachijskim (Ludwig Maximilians Universität München, LMU) na zaproszenie prof. Eyke Hüllermeier‬a.

W dniu przyjazdu grupa spotkała się z dr. Viktorem Bengsem, młodym badaczem zajmującym się uczeniem maszynowym w Instytucie Informatyki LMU. Drugiego dnia studenci uczestniczyli w wykładzie prowadzonym dla studentów magisterskich informatyki Online Machine Learning and Bandits, a następnie w seminarium uczenia maszynowego odbywającym się w Katedrze Sztucznej Inteligencji i Uczenia Maszynowego LMU. Na koniec dnia wysłuchali też wykładu prof. Michaela Bronsteina pt. Physics-Inspired Learning on Graphs. Trzeci dzień wizyty studenci spędzili na spotkaniach z prof. Eyke Hüllermeierem i jego doktorantami, w trakcie których mogli przyjrzeć się problemom badawczym podejmowanym w Katedrze oraz w Monachijskim Centrum Uczenia Maszynowego. Ostatniego dnia wizyty grupa odwiedziła siedzibę główną firmy BMW, gdzie zorganizowany został mini-warsztat, w ramach którego pracownicy firmy prezentowali prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez BMW w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Dzięki wzorowej organizacji ze strony LMU, a także dużemu zaangażowaniu studentów z Politechniki Poznańskiej, wizyta zakończyła się pełnym sukcesem. W szczególności, wizyta znacząco wzbogaciła wiedzę studentów na temat badań naukowych prowadzonych w Instytucie Informatyki LMU oraz w BMW, ale również pozwoliła na przyjrzenie się pracy instytutu badawczego oraz działu badań i rozwoju w czołowych jednostkach badawczych w Niemczech.

Wizyta studyjna na Krecie i w Serbii

W dniach 14-20 września 2022 r. czworo studentów specjalności Sztuczna Inteligencja uczestników projektu AI Tech, odbyło - pod opieką prof. Miłosza Kadzińskiego - wizytę studyjną w Grecji i Serbii. Pierwsza część wizyty w Technical University of Crete oraz Hellenic Mediterranean University odbyła się na zaproszenie prof. Constantina Zopounidisa. W jej trakcie studenci mieli szansę zapoznać się innowacyjnymi metodami sztucznej inteligencji służącymi do rozwiązywania problemów decyzyjnych w obszarze finansów i ekonomii, wielokryteriowymi podejściami do analizy finansowej oraz planowania inwestycji oraz systemami eksperckimi do realizacji badań w obszarze zarządzania ryzykiem finansowym. Uczestniczyli też w serii seminariów na Wydziale Badań Operacyjnych i Technologii Uniwersytetu Śródziemnomorskiego. Głównym przewodnikiem grupy był prof. Christos Lemonakis. Seminaria zostały wygłoszone przez czołowych greckich naukowców oraz światowej sławy specjalistów. Dzięki opiece zaoferowanej przez pracowników Technicznego Uniwersytetu na Krecie oraz Uniwersytetu Śródziemnomorskiego w Grecji, grupa z Politechniki Poznańskiej miała okazję poznawać kreteńskie zwyczaje, tradycję i kuchnię przez wszystkie dni wizyty.

Druga część wizyty miała miejsce w Uniwersytecie w Belgradzie na zaproszenie dr. Mladena Stamenkovicia. Jej głównym punktem były odwiedziny Wydziału Ekonomii. Szczegółowo omówiono profil prowadzonych na nim badań, sytuację rynku pracy w Serbii, modele kształcenia na Uniwersytecie w Belgradzie oraz zaangażowanie pracodawców w tworzenie programów studiów oraz ich późniejszą realizację. Następnie grupa miała szansę zobaczyć nowoczesną infrastrukturę wydziału i uczestniczyć w dwóch zaproszonych wykładach. W zgodnej opinii wszystkich studentów znacząco wzbogaciła ona ich wiedzę na temat badań prowadzonych na Technical University of Crete, Hellenic Mediterranean University oraz University of Belgrade, w tym teoretycznych oraz praktycznych aspektów sztucznej inteligencji.

Wizyta studyjna w Dolinie Krzemowej

W dniach 13-18 czerwca 2022 r. sześcioro studentów specjalności Sztuczna Inteligencja, uczestników projektu AI Tech, odbyło - pod opieką prof. Miłosza Kadzińskiego - wizytę studyjną w Dolinie Krzemowej. W ramach wizyty zorganizowanej przez Polsko-Amerykańską Izbę Handlu zaplanowano szereg spotkań w ośrodkach wspierania badań naukowych, firmach technologicznych oraz na wiodących uczelniach z dziedziny AI.

W pierwszych dniach grupa odwiedziła firmę Cerebras - start-up, który specjalizuje się w produkcji chipów dużej skali dla wymagających obliczeniowo zastosowań AI oraz TechLab Innovation Center, gdzie wzięła udział w warsztacie poświęconym modelowi funkcjonowania firm oraz ekosystemowi innowacji w Dolinie Krzemowej. W kolejnych dniach studenci odwiedzili Berkeley oraz Stanford. Po tych czołowych światowych uczelniach oprowadzali ich pracujący tam polscy profesorowie. Uczestnicy projektu AI Tech wzięli także udział w serii spotkań z Polakami, którzy odnieśli sukces w gigantach informatycznych jak Airbnb, Intel czy Oracle. W trakcie ich trwania mieli szansę wysłuchać cennych wskazówek od osób ze środka największego ekosystemu sztucznej inteligencji na świecie.

Program wizyty obejmował też udział w US-Poland Science and Technology Symposium – konferencji organizowanej cyklicznie w Palo Alto, której celem jest wymiana wiedzy i networking w obszarach istotnych dla współpracy polsko-amerykańskiej. Temat tegorocznej edycji to AI – AN ACCELERATOR TOWARDS A MORE RESILIENT WORLD. Nasi studenci brali czynny udział w sesji AI Student Experience Exchange, gdzie mogli podzielić się swoimi doświadczeniami ze studentami z Uniwersytetu Stanforda oraz zaprzyjaźnioną grupą studentów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Wizyta studyjna w Kansas State University

W dniach 26-28 kwietnia 2022 r. grupa studentów specjalności Sztuczna Inteligencja, uczestników projektu AI Tech, odbyła wizytę studyjną w Kansas State University (KSU). Przez kolejne 3 dni gościli w Center for Artificial Intelligence and Data Science w KSU. Zapoznali się tam z najnowszymi osiągnięciami dotyczącymi sieci semantycznych oraz sztucznej inteligencji, wypracowanymi w laboratorium prowadzonym przez prof. Pascala Hitzlera.

Pierwszego dnia grupa odwiedziła Data Semantics Lab i miała możliwość obejrzeć klaster obliczeniowy Beocat na Wydziale Informatyki KSU. W ramach seminarium dotyczącego Knowledge Graphs u prof. Pascala Hitzlera nasi studenci nie ograniczyli się do roli słuchaczy, lecz sami także prezentowali projekty, które tworzą w ramach AI Tech. Drugiego dnia grupa wzięła udział w spotkaniu z prof. Hitzlerem w celu dokładniejszego omówienia projektów naszych studentów, a następnie w seminarium otwartym dla całego Wydziału Informatyki KSU, podczas którego skupiono się na wymianie doświadczeń i informacji o prowadzonych badaniach.

Wizyta studyjna na Uniwersytecie w Belgradzie

W dniach 6-10 kwietnia 2022 r. grupa studentów specjalności Sztuczna Inteligencja, uczestników projektu AI Tech, wzięła udział w wizycie studyjnej na Uniwersytecie w Belgradzie. W pierwszym dniu wizyty spotkali się z inżynierami firmy Nordeus - twórcy Top Eleven Football Manager, jednej z najpopularniejszych gier mobilnych na świecie. W kolejnych dniach uczestniczyli m.in. w serii seminariów nt. analizy decyzji.

Spotkanie dla kandydatów na specjalność SI

Spotkanie omawiające szczegóły naboru na specjalność Sztuczna Inteligencja i studiów w ramach projektu AI Tech na kierunku Informatyka odbędzie się 10 grudnia 2021 r. o g. 11.45 w sali L053 (parter BT)

Zagraniczne staże zawodowe

Studenci specjalności Sztuczna Inteligencja odbywają staże zawodowe, będące integralną częścią programu AI Tech, w zagranicznych renomowanych ośrodkach badawczych:

  • Google Switzerland GMBH; w czasie wakacji letnich 2022 student specjalności Sztuczna Inteligencja odbył staż zawodowy w Google Switzerland GMBH w siedzibie firmy w Zurichu; student wziął udział projekcie polegającym na zaimplementowaniu i przetestowaniu parametrycznego modelu człowieka, opartego o głębokie sieci neuronowe; podczas stażu zaznajomił się z najnowszymi technologiami i podejściami stosowanymi w obszarze 3D Computer Vision, w szczególności w tematyce zajmującym się Digital Humans.
  • Barcelona Supercomputing Center; w trakcie stażu odbywanego w wakacje letnie 2021 student pracował nad efektywnymi i odpornymi na błędy metodami uczenia głębokich sieci neuronowych w środowisku TensorFlow, oraz optymalizacją nauczonych sieci celem wdrożenia na urządzeniach brzegowych (edge devices).
  • Facebook, London Office (2021); w trakcie prawie trzymiesięcznego stażu w wakacje letnie 2021 student pracował nad przetwarzaniem i analizą problemami dużych wolumenów danych (Big Data). Korzystając z takich narzędzi jako Presto (rozproszony silnik zapytań SQL) czy Dataswarm (narzędzie do automatyzacji procesów przetwarzania danych), student zaimplementował potok przetwarzania danych, zbierający metryki różnych aplikacji należących do Facebooka, wraz pulpitem nawigacyjnym pozwalającym na monitorowanie metryk i wykrywanie potencjalnych błędów.

Wizyta studyjna w Instytucie SZTAKI

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja 2021 roku 6 studentów specjalności Sztuczna Inteligencja kierunku Informatyka realizowanej w ramach projektu Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych (AI Tech) uczestniczyło w wizycie studyjnej na Corvinus University of Budapest oraz w Instytucie SZTAKI. Z racji ograniczeń związanych z pandemią SARS-COV-2, wizyta miała charakter zdalny i została zrealizowana z wykorzystaniem platformy Zoom.

W trakcie wizyty studenci mieli szansę zapoznać się z najważniejszymi faktami dotyczącymi wizytowanych jednostek oraz zakresem badań realizowanych w Research Laboratory on Engineering & Management Intelligence. Przedstawiono im wybrane projekty naukowe dotyczące optymalizacji, wspomagania decyzji oraz systemów inteligentnych, a także praktyczne zastosowania zrealizowane przez członków grupy we współpracy z przemysłem. Studenci uczestniczyli też w serii seminariów związanych z inteligentnymi systemami wspomagania decyzji, które były zorganizowane w tym czasie na węgierskiej uczelni. Zostały one wygłoszone przez światowej sławy naukowców oraz czołowych węgierskich specjalistów w dziedzinie wspomagania decyzji. Wizyta była realizowana pod opieką prof. Miłosza Kadzińskiego.

Konferencje

Studenci nowej specjalności Sztuczna Inteligencja uczestniczą w wielu prestiżowych konferencjach z dziedziny uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji, technologii informatycznych czy badań operacyjnych. Uczestnictwo w konferencjach naukowych jest jednym z kluczowych elementów programu kształcenia, pozwalającym studentom nabyć wiedzę i umiejętności bezpośrednio od czołowych postaci w dziedzinie.

Konferencja Data Opis Liczba studentów
International Natural Language Generation Conference (INLG 2023) 11-15 września 2023 Jedno z największych wydarzeń dotyczących rozwoju i zastosowań metod uczenia maszynowego. Student uczestniczył w konferencji stacjonarnie w Pradze i jest pierwszym autorem opublikowanej tam pracy pt. Generating clickbait spoilers with an ensemble of large language models 1
International Conference on Machine Learning (ICML 2023) 23-29 lipca 2023 Jedno z największych wydarzeń dotyczących rozwoju i zastosowań metod uczenia maszynowego. Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie w Honolulu 6
International ACM SIGIR Conference on Research and Development in Information Retrieval (SIGIR 2023) 23-27 lipca 2023 Czołowa konferencja światowa dotycząca dziedziny przetwarzania informacji (information retrieval). Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie w Taipei 4
Genetic and Evolutionary Computation Conference (GECCO 2023) 15-19 lipca 2023 Jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie obliczeń ewolucyjnych i genetycznych. Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie w Lizbonie, a dwóch studentów zaprezentowało na konferencji pracę Metaphor-based algorithms for learning the preference model parameters of FlowSort from large sets of assignment examples 3
Conference of the International Federation of Operational Research Societies (IFORS 2023) 10-14 lipca 2023 Najważniejsza międzynarodowa konferencja dotycząca badań operacyjnych oraz analityki danych. Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie w Santiago 2
Computer Vision and Pattern Recognition (CVPR 2023) 18-22 czerwca 2023 Czołowa konferencja z dziedziny widzenia komputerowego i rozpoznawania obrazów. Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie w Vancouver 5
Group Decision and Negotiation (GDN 2023) 11-15 czerwca 2023 Czołowa konferencja dotycząca wspomagania grupowych procesów decyzyjnych. Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie w Tokio 8
ACM The Web Conference 2023 30 kwietnia - 4 maja 2023 Międzynarodowa konferencja koncentrująca się wokół przyszłych kierunków rozwoju WWW 3
GHOST Day 2023 21-22 kwietnia 2023 Konferencja dotycząca stosowanego uczenia maszynowego, odbywająca się na Politechnice Poznańskiej. Jeden ze studentów kierunku AI Tech miał na konferencji wystąpienie 2
Conference on Neural Information Processing Systems (NeurIPS 2022) 29 listopada - 9 grudnia 2022 Największa i najbardziej prestiżowa konferencja z dziedziny uczenia maszynowego 5
NLP SUMMIT 2022 (Applied Natural Language Processing) 4-6 października 2022 Wirtualna konferencja poświęcona praktycznemu wykorzystaniu technik przetwarzania języka naturalnego w opiece zdrowotnej, finansach, mediach, systemach handlu elektronicznego, naukach biologicznych i innych. Student uczestniczył w konferencji zdalnie 1
European Conference on Machine Learning and Data Mining (ECML PKDD 2022) 19-23 września 2022 Wiodąca konferencja dotycząca uczenia maszynowego i eksploracji danych, łącząca publikację wyników badań naukowych z prezentacją najważniejszych zastosowań przemysłowych i biznesowych. Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie w Grenoble, a jeden z nich wygłosił referat pt. Adversarial oversampling for multi-class imbalanced data classification with convolutional neural networks 9
Nvidia GTC 2022 (The Autonomous Vehicles Conference for the Era of AI and the Metaverse) 19-22 września 2022 Konferencja poświęcona nowatorskim zastosowaniom technologii AI oraz wirtualnej rzeczywistości do rozwiązania problemów istotnych dla przemysłu i funkcjonowania społeczeństwa. Student uczestniczył w konferencji zdalnie 1
ODSC APAC 2022 Open Data Science Conference 7-8 września 2022 Wiodąca konferencja poświęcona analityce danych z sesjami nt. uczenia głębokiego i maszynowego, przetwarzania języka naturalnego oraz zastosowań SI w przemyśle. Student uczestniczył w konferencji zdalnie 1
ACM SIGKDD Conference on Knowledge Discovery and Data Mining (KDD 2022) 14-18 sierpnia 2022 Wiodąca konferencja dotycząca odkrywania wiedzy i eksploracji danych, łącząca publikację wyników badań naukowych z prezentacją najważniejszych zastosowań przemysłowych i biznesowych. Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie w Waszyngtonie 6
International ACM SIGIR Conference on Research and Development in Information Retrieval (SIGIR 2022) 11-15 lipca 2022 Czołowa konferencja światowa dotycząca dziedziny przetwarzania informacji (information retrieval). Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie 13
European Conference on Operational Research (EURO 2022) 3-6 lipca 2022 Największe i najważniejsze europejskie spotkanie badaczy specjalizujących się w badaniach operacyjnych, optymalizacji i nauce o zarządzaniu. Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie 7
Data + AI Summit 2022 27-30 czerwca Duża konferencja międzynarowa dotycząca analizy danych i sztucznej inteligencji 1
Computer Vision and Pattern Recognition (CVPR 2022) 19-24 czerwca 2022 Czołowa konferencja z dziedziny widzenia komputerowego i rozpoznawaniu obrazów 2
Annual Meeting of the Association for Computational Linguistic (ACL 2022) 22-27 maja 2022 Jedna z najważniejszych konferencji w dziedzinie lingwistyki komputerowej i przetwarzania języka naturalnego. Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie 6
International Conference on Learning Representations (ICLR 2022) 25-29 kwietnia 2022 Wiodąca konferencja dotycząca uczenia głębokiego i uczenia się reprezentacji 6
Polish Conference on Artificial Intelligence (PP-RAI 2022) 25-27 kwietnia 2022 Polska konferencja sztucznej inteligencji, której celem jest zgromadzenie badaczy z dziedziny i stworzenie forum do wymiany myśli, prezentacji i dyskusji oryginalnych wyników. Studenci uczestniczyli w konferencji stacjonarnie i otrzymali nagrodę za najlepszą pracę 5
GHOST Day 2022: Applied Machine Learning Conference 24-26 marca 2022 Konferencja odbywająca się na Politechnice Poznańskiej, której celem jest wymiana doświadczeń związanych z praktyką uczenia maszynowego 12
Conference on Neural Information Processing Systems (NeurIPS 2021) 6-14 grudnia 2021 Największa i najbardziej prestiżowa konferencja z dziedziny uczenia maszynowego 9
Conference on Robot Learning (CoRL 2021) 8-11 listopada 2021 Konferencja dotycząca badań na pograniczu robotyki i uczenia maszynowego 3
Conference on Empirical Methods in Natural Language Processing (EMNLP 2021) 7-11 listopada 2021 Konferencja poświęcona empirycznym metodom przetwarzania języka naturalnego 2
ML in PL Conference 2021 5-7 listopada 2021 Polska konferencja uczenia maszynowego 2
ACM International Conference on Information and Knowledge Management (CIKM 2021) 1-5 listopada 2021 Znana międzynarodowa konferencja na temat zarządzania informacją i wiedzą 3
International Conference on Computer Vision (ICCV 2021) 11-17 października 2021 Jedna z najważniejszych konferencji z dziedziny widzenia komputerowego i rozpoznawania obrazów 1
IEEE International Conference on Data Science and Advanced Analytics (IEEE DSAA 2021) 6-9 października 2021 Konferencja poświęcona szeroko rozumianej nauce o danych, aktywnie wspierana przez szereg czołowych organizacji, takich jak IEEE, ACM, ASA czy IEEE Big Data Initiative 3
International Conference on Intelligent Robots and Systems (IROS 2021) 27 września - 1 października 2021 Flagowa konferencja w dziedzinie robotyki, na której już od ponad 30 lat prezentowane są najnowsze podejścia, projekty i zastosowania systemów robotyki 2
The European Conference on Machine Learning and Principles and Practice of Knowledge Discovery in Databases (ECML PKDD 2021) 13-17 września 2021 Największa europejska konferencja uczenia maszynowego, rozpoznawalna i odwiedzana przez badaczy z całego świata 3
International Joint Conference on Artificial Intelligence (IJCAI 2021) 19-26 sierpnia 2021 Jedno z kluczowych i największych wydarzeń w dziedzinie sztucznej inteligencji 5
ACM SIGKDD Conference on Knowledge Discovery and Data Mining (KDD 2021) 14-18 sierpnia 2021 Wiodąca konferencja dotycząca odkrywania wiedzy i eksploracji danych, łącząca publikację wyników badań naukowych z prezentacją najważniejszych zastosowań przemysłowych i biznesowych 4
Joint Conference of the 59th Annual Meeting of the Association for Computational Linguistics and the 11th International Joint Conference on Natural Language Processing (ACL-IJCNLP 2021) 1-6 sierpnia 2021 Konferencja poświęcona lingwistyce obliczeniowej i przetwarzaniu języka naturalnego 3
International Conference on Machine Learning (ICML 2021) 18-24 lipca 2021 Jedno z największych wydarzeń dotyczących rozwoju i zastosowań metod uczenia maszynowego 5
Robotics: Science and Systems (RSS 2021) 12-16 lipca 2021 Wirtualne spotkanie łączące badaczy zajmujących się wszystkimi aspektami robotyki, w tym podstawami naukowymi, mechanizmami, algorytmami, aplikacjami i analizą systemów robotycznych 2
European Conference on Operational Research (EURO 2021) 11-14 lipca 2021 Największe i najważniejsze europejskie spotkanie badaczy specjalizujących się w badaniach operacyjnych, optymalizacji i nauce o zarządzaniu, organizowane corocznie przez European Association of Operational Research Society 5
Genetic and Evolutionary Computation Conference (GECCO 2021) 10-14 lipca 2021 jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie obliczeń ewolucyjnych i genetycznych 4
Conference on Computer Vision and Pattern Recognition (CVPR 2021) 19-25 czerwca 2021 Czołowa konferencja z dziedziny widzenia komputerowego i rozpoznawaniu obrazów 2
International Conference on Artificial Intelligence in Medicine (AIME 2021) 15-18 czerwca 2021 Konferencja dotycząca rozwoju teorii, metod, systemów i zastosowań sztucznej inteligencji w biomedycynie, informatyce biomedycznej, opiece zdrowia i medycynie molekularnej 1
Pycon US 2021 14-15 maja 2021 Największe coroczne spotkanie społeczności używającej i rozwijającej język programowania Python, organizowane przez Python Software Foundation 1
International Conference on Learning Representations (ICLR 2021) 3-7 maja 2021 Wiodąca konferencja dotycząca uczenia głębokiego i uczenia się reprezentacji 1